Kim jestem?

Jestem  absolwent studiów licencjackich oraz magisterskich z zakresu fizjoterapii na  Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Swoje pierwsze kroki w zawodzie fizjoterapeuty stawiałem w Sanatorium ZNP w Ciechocinku zaraz o ukończeniu studiów pierwszego stopnia. Od zawsze pasjonowałem się sportem i moje marzenie o pracy ze sportowcami zawodowymi spełniło się. W 2014 roku zacząłem roczną współpracę z zawodową grupą kolarską ActiveJet Team,  w grupie tej rozpoczęła się moja zawodowa przygoda na stanowisku fizjoterapeuty z kolarzami. Wiele sukcesów oraz udane występy w wyścigach zagranicznych spowodowały, że w tym samym roku zostałem powołany do Reprezentacji Polski w Kolarstwie Szosowym na stanowisko fizjoterapeuty  i mogłem wraz z całą kadra reprezentować nas w wielu imprezach na szczeblu międzynarodowym m. in. Mistrzostwa Świata w  Kolarstwie Szosowym Ponferrada 2014 (Hiszpania), Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym Richmond 2015 (USA).  Dziś związany jestem z Zawodową grupą Kolarską kobiet Boels Dolmans Cycling Team z Holandii. Ekipa ta skupia najlepsze zawodniczki z całego świata. Są to między Innymi aktualna mistrzyni olimpijska z  Rio  Anna Van Der Bregen z Holandii , Aktualna Mistrzyni Świata Amelie Dideriksen z Danii, Dwukrotna zdobywczyni Pucharu Świata (2014, 2015)  oraz Złota Medalistka Mistrzostw Świata w Richmond 2015 Elizabeth Deignan z Wielkiej Brytanii oraz Mistrzyni Stanów Zjednoczonych, najlepsza zawodniczka Wourd Tour Kobiet w sezonie 2016 Megan Guarnier. Z tą ekipą wywalczyliśmy złoty medal w jeżdzie drużynowej na czas na ostatnich mistrzostwach świata w Katarze (Doha 2016) i jest to w moim przekonaniu nasze największe osiągnięcie drużynowe.

      Praca w sporcie jest częścią mojej praktyki zawodowej, ale fizjoterapia to nie tylko sport co  sprawiło że zacząłem współpracę z Centrum Rehabilitacji Novamed w Brodnicy, tak aby móc pracować z pacjentami z wieloma różnymi schorzeniami układu ruchu. Zdobyte przeze mnie doświadczenie zawodowe, przywiązanie do terenów powiatu rypińskiego oraz rosnące zapotrzebowanie na fizjoterapię wśród mieszkańców wsi i mniejszych miasteczek skłoniło mnie do założenia Gabinetu Aktywnej Rehabilitacji w Ostrowitem.

           Chciałbym z swoim gabinecie nieść pomoc mieszkańcom Gminy Brzuze, Wąpielsk  i okolicznych miejscowości. Z pełnym zaangażowaniem  chcę przelać zdobyte doświadczenie zawodowe dzięki współpracy  z terapeutami z  Holandii  i Belgii na pracę z mieszkańcami tych terenów.